שׁוּשׁוּאִיזם נוסף ב’טלקום ניוז’ של אבי וייס

פורסם ב’טלקום ניוז’: ב- 24.6.2019 פירסם אבי וייס עורך ‘טלקום ניוז’ אייטם שכותרתו: “מנכ”ל משרד התקשורת נחשף כמי שמקבל החלטות שאינן מבוססות על נתונים“. האייטם הזה סווג בתחילה ע”י אבי וייס כ’בלעדי’ אבל בהמשך הוא שונמך ל’חדשות מקומיות’.

אי-שם בתוך האייטם הזה נכתבו הדברים הבאים: “הבג”ץ כנגד צמרת משרד התקשורת אינו התביעה היחידה בנושא זה. לכן, ביום 30.5.19 שלחתי לצמרת משרד התקשורת ולצמרת סלקום את השאלה הדחופה באה: מה תגובתכם לתביעה המצ”ב בלינק כאן?” תגובה לא הצלחתי לקבל, די ברור למה. ככל שאקבל תגובה, אעדכן בהתאם. קוראינו כבר יודעים שתגובה לא אקבל”. [ההדגשות – במקור].

אם בודקים את הקישור שסיפק אבי וייס, רואים שיש התייחסות בנספחי התביעה לוועדת הרבנים לענייני תקשורת, גוף שאבי וייס מרבה לכתוב עליו וגם כאן באתר זה התייחסתי אליו במספר ידיעות. לא אכנס במסגרת זו לכל הנושא הזה אבל התחושה מקריאת כתב התביעה על נספחיו [היקף הנספחים הוא 60 עמודים לעומת 7 עמודי כתב הטענות] כי לתובע עשוי להיות עניין אישי בכל הקשור לוועדת הרבנים ואבי וייס, ולא בפעם הראשונה, מספק בימה לאנשים שונים הפועלים נגד גוף זה [יודגש: איני מביע כאן עמדה אישית שלי, לכאן או לכאן, לגבי ועדת הרבנים].

בכתב הטענות הזה רואים גם כי בוצעה השחרה ידנית של מס’ התיק ושם התובע בתביעה הקטנה שהוגשה נגד חברת סלקום ישראל. איני יודע אם ההשחרה בוצעה בידי התובע או בידי אבי וייס [אגב, כאן המקום להזכיר כי מידי פעם נוהג אבי וייס לפרסם צילומי פניות שלו אל גופי מימשל שונים בארץ והתשובות שהוא מקבל מהם. במקצת מהמקרים הוא משאיר את המסמכים כמות שהם ובמקצת מהמקרים הוא משחיר את כתובתו

בראשון לציון. זאת למרות שאין שום בעייה לאתר באינטרנט את שם הרחוב, למשל באמצעות מנוע החיפוש WHOIS של איגוד האינטרנט הישראלי כשמקלידים את שם האתר www.telecomnews.co.il].

לא ברור לי פשר השחרת הפרטים במיוחד לאור העובדה שמדובר בתיק “פתוח לציבור” וכל דיכפין יוכל גם להגיע לבית-משפט השלום בתל אביב בסוף יולי כדי להאזין לדיון במסגרתו.

יתרה מכך, במסגרת המסמך שפורסם נכתב כי הוא הוגש ב- 15 בינואר 2019 בשעה 14:46. מספיק לפתוח את מערכת “נט המשפט” של הנהלת בתי-המשפט ושם אפשר לבדוק (לפי שם בית-המשפט, לפי סוג התביעה, לפי תאריך פתיחת התיק). בתוך מספר שניות אפשר בקלות לראות כי באותו מועד הוגשה תביעה קטנה אחת בלבד לבית-השלום בתל אביב יפו נגד חברת סלקום ישראל.

זאת ועוד, באותו היום ובאותה שעה הוגשה תביעה קטנה נגד סלקום ע”י אדם מסויים (ששמו מופיע כתובע), מתפרסם המספר המלא של התיק הספציפי וכן פרטים כלליים של התביעה (לרבות סכום התביעה).

איני מפרסם כאן את המידע הזה מהסיבה הפשוטה שאולי אכן יש איזה שהוא היגיון באי-פרסומו. הצעתי רק שיטה למי שאינו יכול לכבוש את יצרו/סקרנותו וחייב לגלות את הפרטים וכן להצביע על המוזרות של ההשחרה שבוצעה.

מבזקים