משרד האוצר: חברת TCS נבחרה כספק הזוכה לקבלת מענק ממשרד האוצר לצורך הקמת לשכת שירותי מיחשוב בנקאיים

12:31 27.03.2019

קטגוריות: בנקאות/פינטק/ביטוח

תגים: ,

משרד האוצר הודיע (27.3.2019) כי חברת TCS נבחרה כספק הזוכה לקבלת מענק ממשרד האוצר לצורך הקמת לשכת שירותי מחשוב בנקאיים.

החברה, שתהיה מחויבת להציע את שירותי הלשכה לכלל הגופים הפיננסיים שיהיו מעוניינים בכך, חתמה כבר עתה על הסכם לאספקת שירותי מחשוב לקבוצת מריוס נכט אשר עתידה להקים בנק חדש ולקבוצת “אופק” אשר עתידה להקים אגודת אשראי. החתימה מהווה צעד משמעותי בדרך להקמת אגודת אשראי ובנק חדשים.

חברת TCS היא חברה-בת של תאגיד טאטא ההודי. החברה עוסקת בטכנולוגיות מידע, ומתמחה בתחום השירותים, הפיתוח והתחזוקה של מערכות תוכנה וחומרה.

בהודעת משרד האוצר נאמר כי מהלך זה קודם במסגרת יישום הרפורמה להגברת התחרות במערכת הבנקאית בישראל, והוא מצטרף למספר רב של צעדים להגברת התחרות אשר נקטו משרד האוצר ובנק ישראל בשנים האחרונות.

המענק מוזיל באופן ניכר את עלות הקמת התשתית הטכנולוגית הנדרשת לבנק חדש, ובכך מביא להסרת אחד מחסמי הכניסה המשמעותיים ביותר לשחקנים חדשים בתחום הבנקאות, חסם המחשוב.

כתנאי לקבלת המענק מהמדינה, הלשכה מחויבת להציע שירותים לכל שחקן פיננסי אשר ירצה בעתיד להשתמש בשירותיה, וצפויה להוזיל משמעותית את עלויות המחשוב לשחקנים פיננסים שיצטרפו ללשכה. בשלב הראשון תקבל TCS , בכפוף לעמידה באבני הדרך, מענק של 105 מיליון ש”ח. יצוין כי במסגרת הכללים למתן המענק יש תמריץ לספק הזוכה לחתום עם גופים פיננסיים נוספים על הסכם לאספקת שירותי מחשוב, שכן כך יגדל המענק עד לסכום מקסימלי של 200 מיליון ₪.

 

מבזקים