מדוע נעלמו השנה נרות החנוכה מאתרי החדשות המובילים באינטרנט?

17:25 08.12.2018

קטגוריות: כללי

תגים: , ,

תקנו אותי אם אני טועה אבל נראה לי שזו השנה הראשונה שאתרי החדשות המובילים אינם מציגים חנוכיה עם נרות דולקים ליד הסַמְלִיל (לוגו) שלהם בראש דף הבית, כשבכל יום מימי החג נוסף נר אחד לחנוכיה הוירטואלית. בחיפוש זריז נמצא חנוכיה אחת בלבד, בכותרת אתר ‘ישראל היום’.

האם הסיבה להיעלמות החנוכיות הוירטואליות מאתרי החדשות המובילים בארץ היא שכבר סיימו ‘לגרש את כל החושך’?

לעומת זאת, משרד התקשורת דווקא שולח ברכת חג, הן באתר שלו והן באתר השירותים והמידע הממשלתי [במסגרת הקטגוריה ‘חדשות’].

ההתעסקות הזאת בחנוכה מחזירה אותי אחורה לערב חנוכה 2016. לנוחות הקוראים שאולי החמיצו את הידיעה שפירסמתי ב- 6.7.2018, היא מתפרסמת כאן שוב (בהשמטות קלות)

= = = = = = = = = = = = = = = = = =

ב- 12.11.2016, במאמר אורח של אלי סוויד (ה- CTO של TLV Generator) שפורסם באתר ‘טלקום ניוז’, אוזכר בצורה צנועה כי היו”ר של TLV Generator הוא אבי וייס. כן, אבי וייס  העורך של ‘טלקום ניוז’. אין כל פסול בכך.

בחודש דצמבר 2016 היה כבר צעד נוסף: אבי וייס כבר הכתיר עצמו כ”יזם“, נוסף על היותו עורך ‘טלקום ניוז’ ועוד כמה אתרי לוויין [אולי בהשפעת התואר המוצמד לישראל (פלי) פלד, הבעלים של ‘אנשים ומחשבים’, שמכנה עצמו כיום: פלי הנמר].

זה תקופה ארוכה שמתפרסמות ב’טלקום ניוז’ ידיעות הנוגעות ל- TLV Generator. כולן מסווגות בתחילה כ”בלעדיות” ואחר כן משונמך הסיווג שלהן.

לדעתי, מבחינה מקצועית,  בכל ידיעה על TLV Generator המתפרסמת ב’טלקום ניוז’, יש מקום להבליט יותר ולפרסם גילוי נאות. הגילוי הנאות יצביע על כך שאבי וייס, העורך ובעליו של האתר, קשור לגוף זה עליו הוא מפרסם בהרחבה באתר שלו.

בחודש דצמבר 2016 פירסם אבי וייס – כזכור, היזם והעורך – ידיעה על מסיבת ההשקה של TLV Generator שתיערך ביום הראשון של חנוכה המתקרב.

מה שטרד את מנוחתי הוא השורה הבאה שהופיעה בהזמנה: Donuts, Coffee, Bear [ההדגשה – שלי]. שיפשפתי על עיניי, קראתי שוב ושוב. אפילו שאלתי מישהו שמכיר את מגזר ההיי-טק הישראלי שנים רבות; הוא העלה סברה שמדובר בבדיחה של גיקים. לא היה ברור האם הם מתכוונים להגיש בשר דב בתקרובת לאורחים או שמא יהיה מופע של דב מאולף בתוכנית האומנותית.

+ באותו מאמר של אלי סוויד, כתב אבי וייס בתגובית (טוקבק) ב- 22.11.2016 (בתשובה לתגובית ושאלה של קוראת): “לדנה, התוכנית ככלל בעברית (למעט אם תהיינה הרצאות אורח של מרצים זרים), אבל חברי הצוות דוברים אנגלית ולא תהיה כל בעיה לתקשר באנגלית. החומרים (מצגות, תוכנות, וכיו”ב) יהיו באנגלית, כי זה הנורמה בעולם היי-טק וגם נדרש למי שרוצה לפרוץ לעולם”.

+ יצויין כי הכיתוב המקורי  [תרתי משמע] בהזמנה שונה לאחר ימים רבים שהיא כללה את המלה “דב” באנגלית.  בהזמנה המתוקנת הדב עבר טרנספורמציה: מדב הוא הפך ל”בירה” [או, אם לצטט את אבי וייס עצמו מ- 9.6.2018 בהקשר אחר: “לא דובים ולא זבובים”].

הדוברים בכינוס היו טל כתרן, אלי סוויד ואבי וייס.

= = = = = = = = = = = = = = = = = =

מבזקים