וועדת הכלכלה בכנסת תקיים דיון מהיר בנושא “אסדרת פעילות הדואר במסירת דואר בינלאומי”

11:41 14.05.2017

קטגוריות: דואר/שירותי דואר

תגים:

יו”ר הכנסת וסגני היו”ר אישרו ב- 8.5.2017 הצעה לדיון מהיר בנושא “אסדרת פעילות הדואר במסירת דואר בינלאומי” של חברי הכנסת רועי פולקמן ויעקב אשר. וועדת הכלכלה תדון בנושא בקרוב.

ח”כ פולקמן כתב בפנייתו של יו”ר הכנסת בנושא זה: “מדי שנה מתקבלות מאות תלונות צרכניות כנגד דואר ישראל, כשאחד מהנושאים המרכזיים העולים מן התלונות הוא אובדן חבילות, ואי קיומו של הליך זיהוי בקבלת הדואר על ידי דואר ישראל. מהתלונות עולה גם דפוס חוזר של שירות לקוחות לקוי וטיפול לא ראוי בתקלות מסוג זה (או דומות).

“יש צורך בהרחבת אחריותה של דואר ישראל על השירותים שהיא מעניקה, באופן שאחריות זו תכלול גם דברי דואר שנשלחו מחו”ל, להבדיל מדואר פנים וכן תאפשר גם לנמענים לזכות בפיצוי מחברת הדואר במקרה של אובדן דואר שנשלח מחו”ל.

“סעיף 77 לחוק הדואר מגדיר את גבולות האחריות של חברת הדואר על אובדן או נזק שנגרם לדואר פנים בלבד. סעיף 80 לחוק הדואר קובע כי השולח הוא הזכאי לפיצויים במקרה של אובדן או נזק לדבר דואר (דואר פנים בלבד).

“במצב דברים זה, צרכן המזמין מוצר מעוסק מחו”ל והמוצר לא עושה את דרכו עד אליו – נותר מול שוקת שבורה – אין ברשותו כלים לביטול העסקה בהתאם לדיני הגנת הצרכן (כיוון שהעוסק אינו ישראלי) מחד, ואין לו אפשרות לקבל פיצוי על אובדן המוצר מחברת דואר ישראל כיוון שהחוק אינו מתייחס למקרים אלו. על כן נבקש לקיים דיון דחוף בנושא זה בוועדת הכלכלה”.

 

חדשות